S.S.S

İnternetten rezervasyon, araç alış tarihinizden en az 24 saat en çok 12 ay önce yapılabilir. Alış tarihinize 24 saatten az süre kalmışsa, telefonla rezervasyon yapmanızı öneririz.

Anasayfada bulunan Rezervasyon formunu doldurarak ya da telefon bağlantısıyla rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Araç rezervasyon ve fiyat garantisi için, özel durumlar dışında herhangi bir ödeme talep edilmez. 

Eğer çocuk koltuğu, navigasyon cihazı, kar zinciri vb ekipmana ihtiyacınız varsa, rezervasyon sırasında bildirdiğinizde ekipman araç alış tarihinde sizin için ayrılır. Rezervasyonunuzda talep etmemenize rağmen, araç tesliminde talep ederseniz, ekipman müsaitse size sağlanabilir. Ek sürücü, ek sigorta gibi diğer isteğe bağlı hizmetlere rezervasyon sırasında ya da araç alışında karar verebilirsiniz.

Evet, minimum araç kiralama yaşı 23, maksimum 75 tir. Ekonomi ve Compact araçlar için gerekli yaş 25, standart ve daha üst gruplar için en az 2 senelik ehliyet ve 28 yaş gereklidir. Lüks ve daha yüksek gruplar için 3 senelik ehliyet ve 30 yaş üstü gerekiyor.

Evet, bu tip kiralama tek yön kiralama olarak adlandırılır. Tek yön kiralamalarda minimum kiralama günü kuralı ve aracın kiralanan istasyona geri dönüşü için tek yön ücreti talep edilir. 

Rezervasyon sırasında vereceğiniz e-mail adresinize veya telefon numaranıza rezervasyon onayı iletilir. Lütfen e-mail adresinizi ve telefon numaranızı yazarken doğruluğunu kontrol ediniz.

Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon değişiklik talebinizi iletebilirsiniz. Değişiklik talebiniz tarafımızdan onaylandıktan sonra geçerlilik kazanır. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak değişiklik yapmanızı öneririz.

Bize e-mail, telefon veya faks ile ulaşarak rezervasyon iptal talebinizi iletebilirsiniz. Ancak, araç alış tarihinize 48 saatten az bir süre kaldıysa, ofis veya acil durum telefonlarımızdan arayarak iptal isteğinizi bildirmenizi öneririz.

Hatay Havalimanında ofisimiz gelen yolcu salonundadır. Diğer Havalimanları için alış yeri/adresi rezervasyon onayında belirtilir. İneceğiniz havalimanı terminal binasında ofis varsa, ofis bankosunda, ofis yoksa geliş terminali çıkış kapısında isminizin yazılı olduğu bir tabela ile personelimiz sizi karşılayarak araç alış işlemlerinizi tamamlar. Aracınız terminal çıkışı önünde ya da havalimanı otoparkında teslim edilir.

Şehir içi alış için ofis adresi rezervasyon onayında belirtilir. Rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde hotel, ev adresi, otogar ve gardan araç teslimi yapılabilir. Ofis dışı alış/iade için gidilecek mesafeye göre ek ücret talep edilebilir.

Havaalanlarından 365 gün 24 saat araç teslim edilir. Şehir ofislerinden ise ofis çalışma saatleri içerisinde 09:00-19:00 teslim edilir. Önceden bilgi verildiğinde şehirlerden kiralama ofisinin onayı ile ofis saatleri dışında araç teslim edebilir.

Ehliyet, TC kimlik numarası ve minimum 6 ay geçerli kullanılabilir limiti olan Visa/Master Card kredi kartı gereklidir. Kiralayan dışında ek sürücüler varsa (en fazla 2 ek sürücü olabilir), ek sürücülerin de ehliyet ve TC kimlik numaralarını hazır bulundurmaları gerekir.

Yerli, yabancı veya uluslararası, en az iki yıllık ehliyetle araç kiralayabilirsiniz. Bazı araç gruplarında en az 3 yıllık ehliyet istenebilir.

Nakit veya Visa/Master Card kredi kartlarıyla ödeme yapabilirsiniz. 

Araçlarımız genellikle yakıt deposunda en az 100 km. yol alabilecek şekilde teslim edilmektedir. Dolu depo çalışmama sebebimiz, kredi kartından depozito ve servis ücreti talep etmemek, ayrıca araçlardaki yakıt göstergelerindeki yeterli hassasiyetin olmamasından kaynaklı olup, bu durumun başka müşterilere haksızlık oluşturabileceği düşüncesini ortadan kaldırmaya yöneliktir.

Kiralama kontratına ehliyet bilgileri ve imzası alınmış sürücüler dışında araçları başka kişiler kullanamaz. Kayıtlı sürücü dışında bir kişi aracı kullanıp hasara sebep olursa, sigortalar geçersiz olur. 

Kiralık araçlarımız yurtdışına çıkartılamaz. Aksi olduğu takdirde sigortalar geçersiz olup, kiralayan araç bedelini ödemekle yükümlü olacaktır. 

Aracı yerinden oynatmadan bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Çoklu aracın karıştığı kazalarda, tek taraflı kazalarda, kazaya karışan araçların sürücülerinden birisinin yabancı uyruklu olması, kazada kamu malının zarar görmesi, kazaya karışan sürücülerden birisinin alkollü olması durumunda kaza zaptının mutlaka Polis veya Jandarma görevlileri tarafından düzenlenmesi mecburidir. Bunun dışındaki hallerde bizim rehberliğimizde kazaya karışan araçla, aracınızın torpido gözünde bulunan tutanak belgesini kullanarak kaza raporunu tutup, araçların yerini değiştirmeden her iki aracın fotoğraflarını çekiniz. Fotoğrafın olmadığı durumlarda hasar ödemesinin yapılamaması söz konusu olduğundan, kaza anında fotoğraf çok önemlidir. Daha sonra en yakın sağlık merkezinde alkol ölçümü yaptırınız. Biz mümkün olan en kısa sürede yol yardımı ekibimizi kazanın olduğu yere gönderip aracı çektirir ve sizin ulaşacağınız yere varmanızı sağlayabiliriz.

Aracı hareket ettirmeden hemen bize haber veriniz. Ofis saatleri dışında acil durum telefonumuzdan ulaşabilirsiniz. Ofislerimizden olan uzaklığınıza göre en yakın yol yardımı aracı gönderilerk aracın arızası giderilir. Arızanın kısa sürede giderilemeyeceği durumlarda, yeni araçla değiştirilir.

Şehiriçi ofisimiz veya rezervasyon sırasında bilgilendirdiğinizde hotel, ev adresi, otogar, liman ve garda aracı teslim edebilirsiniz.

Hatay Havalimanında Ofisimiz ve araç parkımız mevcut olup, aracı teslim aldığınız yerde tekrar teslim edebilirsiniz. 

Önceden bize haber verip, ilgili ofisin onayını aldığınızda mümkündür. Kiralamayı uzatmak istediğinizde, aracın bir sonraki müşteri için rezervasyonu varsa, periyodik bakım zamanı gelmişse veya kiralama ücreti ödenmemişse uzatma talebiniz onaylanmayabilir. 

Sağlığınız bizim için önceliklidir. Kiraladığımız tüm araçlarımız, kiralama öncesi Covid-19'a karşı tam dezenfekte edilerek teslim edilmektidir.